Social Media

Podstawy marketingu internetowego dla sklepu zoologicznego online

Prowadzisz sklep zoologiczny online i chcesz skuteczniej docierać ze swoją ofertą do opiekunów zwierząt? Pamiętaj, możliwości internetu są nieograniczone. Dlatego poznaj podstawy marketingu internetowego dla sklepu zoologicznego online!

Reklama

Z artykułu dowiesz się:

 • dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie (SEO) Twojego sklepu,
 • ile znaczą płatne reklamy dla marketingu sklepu zoologicznego online,
 • jak zainteresować swoją ofertą klientów aktywnych w social mediach.

1. Poznaj możliwości, jakie daje Ci sklep zoologiczny online

Coraz więcej osób robi zakupy dla swoich pupili online. Dlatego, prowadząc sklep zoologiczny online, masz szansę zwiększyć grupę klientów i swoje zyski. W sklepie internetowym klienci mają łatwy dostęp m.in. do oferty i opinii innych klientów.Mogą swobodnie i komfortowo przeglądać Twoją ofertę o każdej porze. Prowadząc internetowy sklep zoologiczny, masz szansę pomagać klientom w robieniu zakupów. Możesz zaproponować produkty powiązane z tymi, które kupują lub kupili, np. jeśli klient kupił miskę, zasugeruj, aby kupił karmę dla zwierzaka. Pamiętaj, by przypominać klientom o niedokończonych zakupach i zachęcać ich, np. za pomocą indywidualnej zniżki, do finalizacji transakcji. Możliwości, jakie daje Ci sklep zoologiczny online, to m.in.:

 • większy zasięg Twojego sklepu,
 • większe zyski dzięki nieograniczonemu zasięgowi sprzedaży,
 • zwiększenie rozpoznawalności Twojego sklepu,
 • niższe koszty prowadzenia biznesu dzięki bezpośredniej komunikacji z klientem.

2. Zainwestuj w pozycjonowanie (SEO)

Prowadząc sklep zoologiczny w internecie, systematycznie dbaj o widoczność swojej witryny. Pomoże Ci w tym SEO, czyli szereg działań, dzięki którym strona Twojego sklepu może znaleźć się w top 10 Google (na pierwszej stronie w wyszukiwarce). SEO to proces dostosowywania witryny do zmieniających się algorytmów (wymagań) Google i potrzeb użytkowników. Obejmuje m.in. poprawę jakości treści, szybkości ładowania strony. Dzięki odpowiedniej strategii SEO będziesz mógł utrzymywać swoją pozycję w rankingu Google. W kolejnych wydaniach naszego magazynu podpowiemy Ci, jak mądrze przygotować strategię SEO dla swojego sklepu.

3. Wykorzystaj płatne reklamy

Świetnym sposobem na promocję oferty swojego sklepu są płatne kampanie reklamowe, np. reklamy w Google (Google Ads) czy na Facebooku (Facebook Ads). Dzięki nim możesz szybko dotrzeć ze swoją propozycją do klientów aktywnie poszukujących towarów, zdecydowanych na zakup. Twoja oferta pojawi się w różnych miejscach w internecie i social mediach. Będziesz mógł zachęcić odbiorców np. wysokiej jakości zdjęciem produktu (reklama produktowa) lub opisem oferty (reklama w wynikach wyszukiwania). Wybierz ten rodzaj płatnych reklam, który odpowiada potrzebom Twojego biznesu i Twoich klientów. W kolejnych numerach przygotujemy dla Ciebie więcej wskazówek!

4. Załóż blog firmowy

Ważnym elementem strategii marketingowej sklepu zoologicznego online jest blog firmowy. Artykuły eksperckie, poradnikowe dają Ci przestrzeń do udzielania wskazówek i rad dotyczących m.in. opieki i pielęgnacji zwierząt. W ten sposób możesz zbudować zaufanie klientów oraz promować ofertę swojego sklepu. Przyciągniesz ruch na stronę, zwiększysz rozpoznawalność Twojego sklepu zoologicznego online oraz grono klientów.

5. Zbuduj wizerunek sklepu zoologicznego w internecie

Dobrym sposobem na budowanie wizerunku sklepu zoologicznego w internecie jest udostępnianie opinii i recenzji. To świetny sposób m.in. na zwiększenie zaufania do Twojego sklepu oraz jego zasięgu. Klienci czytają oceny innych przed dokonaniem zakupów i ufają im na równi z osobistymi poleceniami. Dzięki opiniom i recenzjom chętniej zrobią zakupy w Twoim sklepie internetowym. Pamiętaj, aby wyróżniać je na stronie, np. za pomocą gwiazdek. Warto odpowiadać na opinie, zwłaszcza na negatywne, by okazać klientowi szacunek.

6. Bądź aktywny w social mediach

Jeśli będziesz aktywnie prowadził swój profil w social mediach, możesz dotrzeć do miłośników zwierząt aktywnych w tej przestrzeni. Dlatego m.in. publikuj regularnie, by wzbudzić zaufanie odbiorców. Zachęcaj ich do interakcji, dyskusji. Proponuj udział w wydarzeniach. Informuj na bieżąco o nowinkach branżowych. Promuj swoje bestsellery lub nowości. Możesz informować o najnowszych artykułach blogowych i udostępniać link do publikacji. Dzięki temu zainteresujesz klientów swoimi treściami.

Działając w social mediach, pamiętaj o kreatywnym przekazie, np. krótki filmik, ciekawa infografika, interaktywny quiz lub ankieta. To może wzmocnić zaangażowanie oraz zwiększyć zasięg Twojego sklepu. Zintensyfikuj działania promocyjne na platformie najbardziej popularnej wśród Twoich klientów, np. TikTok, Facebook, Instagram, LinkedIn. Więcej wskazówek na temat promocji Twojego sklepu w social mediach znajdziesz w kolejnych numerach naszego magazynu!

Zapamiętaj!

Marketing internetowy dla sklepu zoologicznego pomoże Ci m.in.:

 • zwiększyć szansę na zyski,
 • znaleźć się w top 10 Google,
 • wypromować szybko swoje produkty za pomocą płatnych kampanii reklamowych,
 • umacniać w oczach klientów postrzeganie Twojej firmy jako eksperta dzięki publikacjom na blogu firmowym,
 • zbudować wizerunek Twojego sklepu dzięki opiniom i recenzjom,
 • zainteresować ofertą Twojego sklepu klientów aktywnych w mediach społecznościowych.

auror: Maria Błaszkiewicz, agencja marketingu internetowego Widoczni
https://widoczni.com/

PetInsider

PetInsider

Bądź na bieżąco z aktualnościami

Zapisz się do newslettera

Co czytać dalej...

Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *